Herní pravidla pro hru na 4 koule
Hra se hraje do dovršení 300 karambolů nebo 20,25,30 náběhů
Hráči jsou do utkání nasazováni dle GP, hráč který hrál v minulých ročnících LHL, použije výsledné GP, vždy když nastoupí k prvnímu utkání v aktuálním ročníku LHL (hráč bez GP je považován za nejslabšího). Pořadí jednotlivých duelů stanovuje domácí tým.                          
Pro hru je jednotná koule pro oba hráče (červená).
Losování o zahájení partie: oba hráči součastně provedou strk do koule a bližší koule u zpětného mantinelu má volbu, zda začne nebo přenechá zahájení soupeři.
Ztráta volby zahájení: koule překříží dráhu soupeřově kouli nebo koule narazí do červené nebo modré koule, nebo se dotkne dlouhého mantinelu.
Základní postavení pro zahájení hry:
Zahájení partie: partie je zahájena dotknutím se jakékoliv koule a čímkoliv (třeba i rukou). 
Počítání karambolů: rozhodčí počítá karamboly spolu se zapisovatelem. Rozhodčí hlásí zapisovateli karamboly 2,10,20. Rozhodčího i zapisovatele zajistí domácí družstvo.
Bodování karambolů: 1, 2, 10, 20 bodů. Platí každý karambol i tužený (kopaný).
Uspání koule: pakliže hrací koule lpí (spí) na jiné kouli, hraje hráč od této koule, přitom se tato koule nesmí pohnout.
Vyhození koule: při vyhození kterékoli koule z hrací plochy se staví základní rozestavění a pokračuje druhý hráč. Dále viz DOBRÉ MRAVY…
Ukončení patrie: běžným karambolem (1, 2, 10, 20), kterým se dosáhne nebo přesáhne 300 karambolů nebo posledním náběhem . Jestliže partii dohrál začínající hráč jako první, má druhý hráč právo vyrovnávacího náběhu ze základního postavení (je možná i remiza).